вул. Набережна, 60, с. Генічеська Гірка, Генічеський район, Херсонська обл., Україна, 75500

Водолікарня працює з 1 травня по 30 вересня!

Історія

В 1968 р. в Північно-Сиваському регіоні Об’єднанням «Кримгеологія»   здійснювалась гідрогеологічна та нафтогазова розвідка. Всього за період роботи (з 1968 р. по 1972 р.) була пробурена 21 свердловина. Одна з них і є свердловина йодо-бромно хлорідо-натрієвої  води на базі якої працює Водолікарня.

Після завершення розвідувальних робіт свердловина була затампонована. Однак вже в 1976 року вона була розкрита місцевими мешканцями та пристосована для стихійного занурення.
Може, і залишилось би це місце розливною калюжею, відомою лише місцевим, але ж у  дійсності судилося йому стати чимось більш значним.

Справа в тому, що в ті роки у м. Генічеську жила одна видатна людина, яка поєднала у собі багато блискучих якостей. Мова йде про Дмитра Антиповича Кривоноса, видатного воєнного хірурга, який пройшов всю Другу світову війну. Він бачив весь жах тих днів. 180 днів свого життя Дмитро Антипович провів під бомбуваннями у самому пеклі Сталінграду, працюючи у надважких умовах. Це безумовно говорить про великий дух і стійкість цього чоловіка.

Саме у кінці 70-х років він почав ретельно вивчати властивості мінеральної води, яка текла ключем зі свердловини. Маючи багатий медичний та господарський досвід, ймовірно, вже тоді Дмитро Антипович поставив собі за мету будівництво водолікарні, головною ціллю якої була допомога хворим і профілактика різноманітних захворювань. Також він дуже мріяв розповісти якомога більшій кількості людей про сильні лікувальні властивості цієї води. І так загорівся Він тією ідеєю, що вже 5 серпня 1980 року було урочисто відкрито Водолікарню. Багато не сказано про те, скільки сил і ресурсів було покладено задля цього результату у ті нелегкі часи. Але Дмитро Антипович це зміг зробити.

І поїхали на водолікарню люди зі всього Радянського Союзу, прості працівники та представники партноменклатури, і настільки популярна була водолікарня у радянські часи, що не висточало літнього часу для обслуговування всіх бажаючих.

Минули 90-ті і на початку двохтисячних була повністю оновлена матеріальна технічна база, завдяки чому водолікарня набула сьогоднішнього вигляду.